XII SuperFinał, 25.06.2017 r., Łódź

 
SuperFinał w Łodzi!

Tegoroczny sezon Topligi zwieńczy zaplanowany na 25 czerwca XII SuperFinał, który tym razem zostanie rozegrany w centrum Polski. Areną zmagań będzie Stadion Miejski w Łodzi, który mieści się przy al. Piłsudskiego 138. Podczas pięciu ostatnich finałów Topligi na trybunach zasiadło łącznie ponad 66 000 widzów. Mecze obejrzało przed telewizorami kilkaset tysięcy osób.

IX SuperFinał - puchar dla mistrzów w  dłoniach trenera Seahawks Gdynia, fot. Łukasz Skwiot, www.skwiot.pl

 

Ostatnie cztery SuperFinały pokazały stacje TVP Sport, TVN Turbo, nSport HD oraz Eurosport 2 HD. 
XII SuperFinał będzie transmitowany na żywo na głównej antenie Polsat Sport. 

autor logo: Paweł Chwedczuk

SuperFinał to wielkie święto futbolu amerykańskiego oraz okazja do wyśmienitej zabawy dla całych rodzin. Jak na SuperFinał przystało, mecz będzie miał oprawę w iście amerykańskim stylu, nawiązującą do Super Bowl - finału National Football League (NFL). Zaplanowane są występy cheerleaderek, niesamowita oprawa, konkursy ze wspaniałymi nagrodami oraz wiele innych atrakcji. 

Wrażenia kibiców wzmocnią komentatorzy i didżeje, a fanów animować będą tancerki. Jak zwykle na futbolowych imprezach wszystko odbędzie się w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. Razem świetnie bawić się będą kibice, nie tylko z całej Polski, ale również z Europy. 

O prawo gry w SuperFinale rywalizuje 7 drużyn Topligi. SuperFinalistów poznamy w weekend 10-11 czerwca. W tych dniach zostaną rozegrane mecze półfinałowe.

- W 2013 roku w Łodzi zadebiutowała Reprezentacja Polski w Futbolu Amerykańskim. Mimo iż wtedy w Atlas Arenie przegraliśmy ze Szwedami, to mamy bardzo dobre wspomnienia związane z tym spotkaniem. Był to impuls do rozwoju drużyny narodowej, która obecnie jest na ostatniej prostej przygotowań do The World Games we Wrocławiu. Teraz przyszła pora na łódzki debiut największej imprezy organizowanej przez Polską Ligę Futbolu Amerykańskiego. Jesteśmy zaszczyceni, że najlepsi futboliści w Polsce będą mogli zagrać na nowoczesnej, wielofunkcyjnej arenie, która została otwarta w tym roku. Łódź jest drugim największym miastem, w którym do tej pory rozgrywane były SuperFinały. Liczymy na to, że XII SuperFinał w Łodzi będzie równie fantastyczny jak te, które odbyły się na Stadionie Narodowym w Warszawie - powiedział Jędrzej Stęszewski, prezes PLFA. -

Znakomitą informacją jest to, że tegoroczna kulminacja sezonu Topligi będzie transmitowana na żywo na głównej antenie Polsatu Sport. Stacja ta będzie też pokazywała mecze Reprezentacji Polski w Futbolu Amerykańskim - dodał Stęszewski.

Dotychczasowe SuperFinały zostały rozegrane w czterech województwach: dolnośląskim (4), mazowieckim (5), podlaskim (1) i pomorskim (1). Po raz pierwszy impreza wieńcząca sezon najwyższej klasy rozgrywkowej PLFA odbędzie się w województwie łódzkim. W organizację tegorocznego wydarzenia zaangażowana jest drużyna lokalna - Wilki Łódzkie, które obecnie rywalizują w pierwszej lidze (PLFA I).

Bilety w cenach 15, 20, 25, 30 PLN można kupić za pośrednictwem strony www.ticketmaster.pl


Do zobaczenia 25 czerwca na Stadionie Miejskim w Łodzi

 

podsumowanie XI SuperFinału, Panthers Wrocław vs. Seahawks Gdynia 56:13

podsumowanie X SuperFinału, Seahawks Gdynia vs. Panthers Wrocław 28:21

 

podsumowanie NAC VII SuperFinału, Seahawks Gdynia vs. Warsaw Eagles 21:28
 

podsumowanie Trawnik Producent VIII SuperFinału, Giants Wrocław vs. Warsaw Eagles 29:13


podsumowanie IX SuperFinału, Seahawks Gdynia vs. Panthers Wrocław 41:32


Sponsorzy i Partnerzy

  • Polska Liga Futbolu Amerykańskiego
  • Urząd Miasta Łodzi
  • MK Centrum Łódź
  • Ministerstwo Sportu i Turystyki
  • Urząd Miasta Łodzi
  • Polsat Sport
  • Ticketmaster
  • Urząd Miasta Łodzi
  • Eska
  • Dziennik Łódzki