SuperFinałowa niedziela wypełniona atrakcjami

22 czerwca 2017

SuperFinałowy piknik sportowo- kulturalny rozpocznie się a 4 godziny przed pierwszym wykopem meczu o mistrzostwo Topligi. Futbolowi nowicjusze nie muszą się obawiać nieznajomości zasad - wytłumaczą je komentatorzy, zawodnicy Wilków Łódzkich oraz rozjaśnią ulotki z piktogramami.  Nie zabraknie też znakomitej oprawy audiowizualnej wydarzenia. 

Piknik sportowo-kulturalny
Zabawa rozpocznie się o godz. 14:00, a wstęp na piknik jest bezpłatny. Organizatorzy SuperFinału zadbali o to, by nikt, ani przez chwilę się nie nudził. Centralną atrakcją będzie mini boisko, którego gospodarzami będą Wilki Łódzkie. W programie są konkursy oraz testy sprawnościowe, podczas których kibice będą mogli się poczuć jak profesjonalni futboliści - ich osiągnięcia będą mierzone za pomocą specjalistycznego sprzętu.  Animacje poprowadzi konferansjer, a wszystkiemu będzie towarzyszyć oprawa muzyczna przygotowana przez znanego DJ’a znanego z meczów Widzewa Łódź. 

W strefie aktywności dla małych i większych dzieci dostępne będą dmuchane tory przeszkód i zjeżdżalnie. Będzie też można zmierzyć siłę kopnięcia i rzut piłki do futbolu amerykańskiego, zmierzyć się na siodle z bykiem rodeo. Na osoby lubiące mocne wyzwania czekać będzie wielki żyroskop. Ponadto szkoła Cosinus wraz z Caritasem zapewnią możliwość malowania twarzy, zajęcia plastyczne dla dzieci. Będą też rozdawać najmłodszym różne gadżety. Będzie także można zobaczyć z bliska jak wygląda sprzęt Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 5 z Łodzi oraz usiąść w kabinie wozu i posłuchać co znajduje się na jego wyposażeniu. 

Swoje stanowisko przygotowała też Ambasada USA w Polsce. Będzie można się przy nim dowiedzieć więcej o kulturze i historii Stanów Zjednoczonych, a także sprawdzić swoje umiejętności w konkursie celności rzutu. 

W strefie Hyundai MK Centrum kibice będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą dealera oraz jedyną w swoim rodzaju okazją na pomalowanie - bez żadnych konsekwencji - samochodu farbą w sprayu. 

Nie zabraknie też stanowiska Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego oraz strefy cateringowej, w której będzie można zjeść specjały z grilla, a także z jednego z 5 foodtrucków.
 

Tłumaczymy zasady gry!
Osoby, dla których XII SuperFinał będzie pierwszym meczem futbolu amerykańskiego w życiu nie powinny się obawiać. Podczas trwania spotkania komentatorzy będą tłumaczyć zasady gry. Przy wejściu na stadion kibice będą mogli odebrać nieodpłatny program meczowy, którego jedna strona przeznaczona została na wytłumaczenie - za pomocą piktogramów - podstaw futbolu amerykańskiego. 

Co więcej, zawodnicy miejscowego klubu Wilki Łódzkie, których będzie można spotkać w sektorach C4 oraz C5 Stadionu Miejskiego, rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące zasad ich ukochanej gry. 


Wyjątkowa oprawa audiowizualna
Ceremonię otwarcia meczu uświetni występ Orkiestry Wojskowej Sił Powietrznych z Poznania, która zaprezentuje musztrę paradną. Show przygotowały Warsaw Elite Cheerleaders, które swoje umiejętności taneczne prezentować będą także w przerwach między kwartami SuperFinału. Nie zabraknie też znakomitych efektów wizualnych, które przygotowali eksperci z Viva System.

 

Bilety w cenach 15, 20, 25, 30 PLN można kupić za pośrednictwem strony www.superfinal.pl.

Bilety będzie też można nabyć w dniu meczu w kasach stadionu od godziny 12:00. 


Sponsorzy i Partnerzy

  • Polska Liga Futbolu Amerykańskiego
  • Urząd Miasta Łodzi
  • MK Centrum Łódź
  • Ministerstwo Sportu i Turystyki
  • Urząd Miasta Łodzi
  • Polsat Sport
  • Ticketmaster
  • Urząd Miasta Łodzi
  • Eska
  • Dziennik Łódzki