Kto zagra w SuperFinale? Półfinały już w sobotę!

8 czerwca 2017 | autor zdjęcia Marcin Fijałkowski, Interception

Czas na SuperFinałową zmianę

Półfinał Topligi: Primacol Lowlanders Białystok - Seahawks Gdynia 

W sobotę o godzinie 12:00, na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Białymstoku odbędzie się półfinał Topligi. O miejsce w XII SuperFinale zagrają Primacol Lowlanders, a także aktualni wicemistrzowie Polski, Seahawks Gdynia.

- Porażka w sezonie zasadniczym działa na nas bardzo mobilizująco. Mamy dużo do udowodnienia drużynie Lowlanders, kibicom i sobie samym. Pierwszy mecz to zamknięty rozdział. Teraz czas na playoffs i zupełnie nową jakość gry. Ofensywa chce zdobywać punkty w każdej serii. Taką mamy mentalność. Jest świetna chemia pomiędzy nami i nowym rozgrywającym. Po jego przyjściu w pełni widać dobrze przepracowaną przerwę między edycjami. W meczu z Husarią popełniliśmy kilka błędów i pojawiło się zbyt duże rozprężenie. Na półfinał będziemy maksymalnie skupieni i zmotywowani – powiedział Jakub Krystecki, ofensywny liniowy Seahawks Gdynia.

- Przewaga własnego boiska ma dla nas wielkie znaczenie. Będziemy grać przed bliskimi, rodzinami, przyjaciółmi i fanami. To dodaje skrzydeł. Doświadczenie jest na pewno po stronie rywali. Nie lekceważymy ich i czujemy respekt. Drugą połowę sezonu rozgrywają świetnie, jednak dokładnie analizujemy wszystkie mecze i nasza defensywa jest gotowa. To będzie świetne starcie „cios za cios” - powiedział Damian Kołpak, biegacz Lowlanders.

więcej o półfinale Lowlanders - Seahawks: białostocki półfinał

 

O SuperFinał znów we Wrocławiu

Półfinał Topligi: Panthers Wrocław - Warsaw Eagles

W sobotę o godzinie 13:00, na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, zostanie rozegrany mecz półfinałowy Topligi. W tym spotkaniu Panthers Wrocław podejmą Warsaw Eagles.

- Futbol jest takim sportem, że wcześniejsze starcia nie powinny mieć znaczenia w kontekście następnego. Ilość zagrywek możliwych do wykorzystania jest olbrzymia, a nie zawsze można być na wszystko przygotowanym. Jednakże, nie obrażając Eagles - mamy na nich receptę od bardzo dawna – mówi Robert Rosołek, defensywny liniowy Panthers Wrocław.

- Skłamałbym gdybym powiedział, że nie cieszy nas zwycięstwo z Tychami. Ciężkie mecze rozstrzygnięte na własną korzyść są zawsze budujące dla zespołu, bez względu na etap sezonu i klasę rozgrywkową. Po walce z Falcons długo nie świętowaliśmy, bo Eagles zawsze walczą o złoto. Dlatego pierwszym prawdziwym powodem do radości w tym sezonie będzie nasza ewentualna wygrana we Wrocławiu i awans do finału Topligi – przyznaje Antoni Omondi, jeden z liderów formacji obrony Orłów.

więcej o półfinale Panthers - Eagles: wrocławski półfinał


Sponsorzy i Partnerzy

  • Polska Liga Futbolu Amerykańskiego
  • Urząd Miasta Łodzi
  • MK Centrum Łódź
  • Ministerstwo Sportu i Turystyki
  • Urząd Miasta Łodzi
  • Polsat Sport
  • Ticketmaster
  • Urząd Miasta Łodzi
  • Eska
  • Dziennik Łódzki